praktiline käsiraamat ja kontrollnimekiri
Analüütiku töö jooksul tuleb üllatavalt tihti tegeleda andmeväljade analüüsiga.
See on minu poolt selle konkreetse raamatu jaoks tuletatud termin. Ometi olen ma kindel, et igaüks, kes on teinud IT-süsteemianalüüsi, on kas teinud andmeväljade analüüsi – või teinud selle osas üpris juhuslikke otsuseid või jätnud selle kellegi teise teha.
Andmeväljade analüüs on andmeobjektide atribuutide analüüs kõigil tehnilisuse tasemetel.
1. mustand
2. mustand
e-raamat
trükk
tõlge
viimane muutmine:
6.02.2024
pausil eelmise raamatu valmimiseni
Selliselt algab Kaja Treesi kirjutatud raamat, mis vajab veel natuke sisu täiendamist enne avaldamist.
Raamat koondab endasse analüütiku kuklas toimuva sellel ajal, kui tuleb teha otsuseid andmeväljade nimetamise, kuvamise, käitumise jpm kohta. See sisaldab üksikasjalikku kirjeldust, mida selle protsessi jooksul on vajalik erinevate andmevälja tüüpide puhul läbi mõelda ja toob selle kirjelduse ka konkreetsete levinud andmeväljade kohta detailsemalt.
See raamat aitab äri-, süsteemi- ja andmeanalüütikutel mõista, kuidas nad oma otsuseid teevad, ja edaspidi neid targemalt läbi mõelda.
04.01.2024 seis
Hetkel on selle raamatu kirjutamine pausil kuni valmib lühemana plaanitud raamat Optimaalne dokumentatsioon: kasulik, seostatud ja ajakohane.
Sellegipoolest võin kinnitada, et prognoosin selle raamatu valmimist lõpuks käesoleval aastal, kuigi ta juba pikalt on pausil olnud.
Raamatust väga suur osa on kirjutatud ja seda saab lugeda juba 2. mustandiks, sest seal on juba arvestatud sisutoimetaja ja testlugejate tagasisidet. Olen seal natuke ummikus ühe keerukama levinuma andmeobjekti kirjeldamisel – asukoht ja kõik sellega kaasnev. Tahan selle kindlasti sinna lahti kirjutada; samuti kirjeldada failide importi, teha mõned mõistlikud näidised jm.
Annan kindlasti nii siinsamas kui ka allolevas meililistis teada, kui olen selle raamatu kirjutamise juurde tagasi tulnud!