Tellimuskoolitus: Optimaalne dokumentatsioon: kasulik, ajakohane ja mugav

1000,00 

Kas dokumenteerimine võtab liiga palju aega ja sellest ei ole kasu? Kas see on alati aegunud ja seda ei ole kunagi piisavalt palju?

Description

Kas dokumenteerimine võtab liiga palju aega ja sellest ei ole kasu? Kas see on alati aegunud ja seda ei ole kunagi piisavalt palju? Kas sa oled loobunud lootusest dokumentatsiooni ajakohasena hoida? See ei pea nii olema!

ON VÕIMALIK dokumenteerida mõistlikkuse piires ja nii, et see aitab projekti liikumisele kaasa! ON VÕIMALIK dokumenteerida nii, et õige info on alati leitav vajalikust kohast! ON VÕIMALIK hoida dokumentatsiooni alati ajakohasena!

Me oleme pannud kokku kursuse, kuidas luua optimaalne dokumentatsioon. Selles on siis alati ainult kasulik info, mis on ka seostatud ja uuendatud.

Teie kursuse juhendaja ja IT analüütik-arhitekt Kaja:
Koolitaja Kaja Trees on pika kogemusega IT äri- ja süsteemianalüütik, kes on töötanud erinevates valdkondades ja ettevõtte tüüpides.

Koolitaja Kaja Trees on pika kogemusega IT äri- ja süsteemianalüütik, kes on töötanud erinevates valdkondades ja ettevõtte tüüpides.

Tere!

Olen Kaja, IT analüütik-arhitekt üle 20-aastase kogemusega. Minu tugevuseks on keeruliste nõuete analüüsimine ja äriprotsessidele parimate lahenduste pakkumine. Olen töötanud erinevates sektorites, sealhulgas energeetika, finants, telekommunikatsioon ja valitsus. Olen olnud kaasatud mitmesugustesse projektidesse, alates tarkvaraarendusest kuni süsteemiintegratsioonini.

Hetkel olen ärianalüütik Eesti Energias ning osalise tööajaga õpetaja ITBAC-is. Minu täielikku CV-d saate vaadata LinkedIn’is.

Olen spetsialiseerunud süsteemianalüüsile, arhitektuurile ja äriprotsesside analüüsile.
Ma olen dokumenteerimise viisid enda jaoks läbi mõelnud ja praktikas läbi katsetanud. Katsetuste käigus olen läbi teinud palju eksitusi, mida väga soovin, et teised ei peaks läbi tegema. Samas uutesse arendustesse liitudes näen ikka ja jälle täpselt neidsamu vigu, mida ometi on võimalik vältida!

Olen nüüd valmis seda ka kõigi teistega jagama, kellel on IT-projektides tekkinud tunne, et see ei ole võimalik.

Tere tulemast kursusele, mis muudab teie arusaama dokumentatsioonist IT-projektides!

Miks see kursus?

  • Universaalsus ja praktilisus: Sobib kõigile, alates analüütikutest kuni juhtkonna liikmeteni.
  • Tulemusele orienteeritud: Õpetame oskusi, mis aitavad teil oma tööd paremini teha.
  • Pidev õppimine ja areng: Oleme kursis viimaste trendidega, et pakkuda teile parimat kogemust.

Optimaalse dokumentatsiooni kursusel õpime:

Kasulik
Selleks, et dokumenteerida, peab olema kindel, et sellest üldse kellelegi kasu on. Ma olen täiesti nõus, et mõttetut tööd ei ole vaja teha. Sellepärast alustamegi sellest, et luua arusaamise eelkõige enda sees, kuidas dokumentatsioon saab olla kasulik.
Selles osas valmistume ka seda arutama (või suisa vaidlema) erinevate osapooltega, kes võibolla ise ei pea seda vajalikuks.

Optimaalne
Ühe põhilise probleemina tuuakse dokumenteerimise juures välja, et see on liiga mahukas, võtab liiga palju aega. Siin on aga võimalik kohendada dokumentatsiooni mahtu ja detailsusastet vastavalt projekti suurusele ja teha valik vajalikust dokumentatsioonist. Siin räägingi nendest põhimõtetest, kuidas see maht ja struktuur paika panna selliselt, et see oleks just sinu projekti jaoks optimaalne.

Ajakohane
Teise põhilise probleemina tuuakse dokumenteerimise juures välja, et dokumentatsioon on nagunii aegunud. Selles osas õpime, kuidas luua dokumentatsioon õigel hetkel ja tagada selle ajakohastamine.

Mugav
Dokumentatsiooni optimeerimiseks on ka oluline, et see oleks mugav lugeda, lisada, muuta ja arhiveerida. See peab olema kättesaadav vajalikele sihtrühmadele, ja samas piiratud nende eest, kes sellele ligipääsu omada ei tohi. Siin osas räägime sellest, kuidas me seda tagame sobiva struktuuri, nimetamise standardi ja tööriistadega.

Praktiline
Lõpuks räägime sellest, kuidas kõik need eelnevad põhimõtted kokku käivad, kuidas sellest raamatust loetut oma töös reaalselt rakendada. Räägime nii sellest, mida teha, kui on uus projekt on algamas; kui ka sellest, kuidas aidata järele projekt, kus siiani dokumentatsioon puudub.

Liituge meiega ja saate praktilised oskused!

Koolituse käigus on suur rõhk praktilistel harjutustel, mis aitavad teadmisi kinnistada. Soovitav on osaleda tervel meeskonnal, et koolituse käigus ühiselt läbi mõelda enda dokumenteerimise praktikad ja neid edaspidi oma töös rakendada.

 

Koolitust on võimalik tellida kas online või kohapealse koolitusena.

Hinnale lisanduvad transpordi- ja majutuse kulud, kui koolitus toimub kohapealse koolitusena väljaspool Tallinna.

Maksimum osalejate arv: 15 inimest

Vaata ka samal teemal kirjutatud raamatut!